Právě je sob 25. bře 2017 3:48:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp 2014 14:13:09 
Administrátor
Administrátor

Bafetimbi Gomis o vztahu k Football Manageru

Saint-Étienne, Troyes, Lyon, Swansea City. To je souhrn dosavadní kariéry francouzského útočníka Bafetimbiho Gomise. Rodáka z francouzského městečka La Seyne-sur-Mer má za sebou i přes deset startů v národním týmu a v dresu Saint-Étienne i Lyonu odehrál přes stovku zápasů a nastřílel přes sto ligových branek. Dlouho se spekulovalo o jeho odchodu z Lyonu a nakonec k němu došlo v létě tohoto roku, kdy zamířil do anglické Premier League, kde nastupuje za Swansea a je parťákem Bonyho Wilfrieda, který kdysi nastupoval za pražskou Spartu.

V jednom ze svých prvních obsáhlých rozhovorů pro klubový magazín se rozpovídal také o tom, co mu pomáhá na dlouhých cestách na soustředění či zápasy. Je to Football Manager. Právě tato hra mu totiž pomohla nejen zabavit se, ale během jarní části dokonce využil všechny dostupné informace ve hře k tomu, aby si zjistil informace o svém novém klubu, se kterým byl už v té doby v kontaktu a vedla se jednání o jeho přestupu.

Obrázek
„Football Manager hraju hodně a často. V době, kdy jsem hrál za Lyon, jsme často cestovali na zápasy v evropských pohárech a leckdy to byly hodně náročné vzdálenosti, takže jsem v letadle hrál Football Manager,“ vyprávěl v rozhovoru.

„A nedávno mi hodně pomohl k získání informací o mém novém klubu. Ještě, než se přestup uzavřel, strávil jsem měsíc hraním FM právě za Swansea. Sledoval jsem samozřejmě také videa ze skutečných zápasů, ale právě FM mi výrazně ulehčilo přesun k novému týmu. Díky hře jsem se totiž naučil něco o historii klubu, poznal jsem své nové spoluhráče – jejich věk, jejich pozice na hřišti i jejich atributy,“ pokračoval ve vyprávění.

„Myslím si, že když přestupujete do nějakého klubu, je dobré si zjistit vše o jeho historii a vědět, kdo a co pro klub má význam. Bylo pro mě důležité vědět, co je Swansea vlastně za klub. Co se skrývá za rivalitou mezi Swansea a Cardiffem a další podobné záležitosti.“

„Díky FM jsem se dozvěděl i to, že manažer Garry Monk byl klíčovým hráčem Swansea a pomohl jim při postupech z nižších anglických soutěží. Od té doby, co jsem zjistil, že o mě má Swansea zájem, začal mě zajímat i tento klub a začal jsem je sledovat. A jsem moc rád, že jsem si nakonec vybral takhle kvalitní tým.“

A jak si Gomis vedl coby virtuální manažer Swansea? „Nevyhrál jsem moc trofejí, ale prohnal jsem spoustu větších týmů v Premier League a sezónu zakončil na osmém místě,“ smál se. To znamená, že se umístil nejvýše v historii klubu v rámci Premier League. „Podle hry jsem měl v týmu spoustu dobrých hráčů, tak jsem se těšil, až je poznám na vlastní oči. A když jsem se ke Swansea připojil v Chicagu na Tour, netrvalo mi dlouho, abych zjistil, že měla hra pravdu.“

Zdroj: swanseacity.net

PříspěvekNapsal: čtv 28. srp 2014 14:49:32 
Dvanácterák
Dvanácterák

hezké :thumleft akorát musí být divné hrát hru kde můžu sám sebe koupit

PříspěvekNapsal: čtv 28. srp 2014 17:45:17 
Dvanácterák
Dvanácterák

Taky musí být divné myslet si, že bys to postavil líp než tvůj šéf :) každopádně sympaťák, palec i ode mě :thumleft

PříspěvekNapsal: čtv 28. srp 2014 20:39:14 
Administrátor
Administrátor

Pěkný článek, vždycky potěší zjištění, že FM využívá i někdo k ovlivnění dění v reálném fotbale :D

PříspěvekNapsal: čtv 28. srp 2014 22:24:00 
Postřelená srnka
Postřelená srnka

A já ho z mýho Lyonu vyhnal...kdybych to byl věděl, by sem si ho vyhnal stejně, ale nerad :lol:

PříspěvekNapsal: pát 29. srp 2014 18:26:27 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

:lol:

jinak, swansea je možná v pohodě, ale kdyby to měli využívat ti, co jdou do lig, kde jsou hráči s generovanými atributy, to by se pak asi divili. Ještě lepší, když se generuje i to, jestli je hráč bílý nebo černý. :lol:

Obrázek

PříspěvekNapsal: pát 29. srp 2014 21:37:31 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

A nejlepší jsou generovaní 14 letí Rumcajsové.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]