Právě je sob 25. bře 2017 3:48:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 30. zář 2014 15:27:09 
Administrátor
Administrátor

Pět otázek a odpovědí: Miles Jacobson

Po registraci do FM Insider jste mohli získat nejen slevu na digitální verzi Football Manager 2015, ale také vám budou chodit novinky přímo do mailové schránky v podobě newsletteru. V tom prvním z nich kromě souhrnu informací o Football Manager Documentary či soutěži s restaurací Nandos, jste mohli najít také krátký rozhovor s „otcem zakladatelem“ Milesem Jacobsonem v rámci nového projektu, během kterého nám budou postupně představeni určití lidé stojící za FM.

Miles pracuje na FM od jeho začátků a postupně se stal tou nejpovolanější osobou, která v podstatě o všem rozhoduje a je zodpovědný za vše důležité.

Jaká je vaše role ve Sports Interactive a co obnáší v běžném denním provozu?

„Mám několik různých rolí, ale tou hlavní náplní je zajištění chodu celého studia a vývoj Football Manageru, Football Manager Handheld, FM Classic a další hry, na kterých pracujeme. S tím souvisí i veškeré procesy jako propagace atd. Zároveň pomáhám s provozem sesterského studia SEGA Korea a působím také ve vedení UK Interactive Entertainment, což je organizace na podporu vydavatelů her.

Obrázek
Nemůžu zapomenout také na to, že působí jako sloupkař pro Mirror Football a jsem také v různých komisích v Warchild & Nordoff Robbins. Každý den není stejný. Potkávám se s lidmi z herního nebo fotbalového průmyslu, občas jsem na cestách, občas trávím čas v Koreji, ale není nic lepšího, než být doma, hrát následující díl FM a pracovat na všech nedostatcích a zkoušet novinky. I když jsem ředitelem a mám hlavní slovo ve vývoji hry, tak mám rád hrát ji jako každý jiný člověk.“

Co je nejlepší na práci pro Sports Interactive?

„Kolektiv. Mnoho z nás vzájemně spolupracuje více než deset let a přestože se náš tým v posledních letech poměrně dost rozrostl, tak jsme v našem „týmu“ šťastni a jsme rádi, že můžeme naše kariéry trávit právě zde. Přestože tuto hru vyvíjíme už přes dvacet let a vychází jednou ročně, tak máme pořád obrovskou motivaci pokračovat dál a nikdy se u toho nenudíme."

Pokud byste mohl někomu dát radu, jak získat práci, jakou máš ty, co by to bylo za radu?

„Pokud existuje práce, kterou miluješ, nebude to pro tebe už nikdy práce, ale stane se to pro tebe celoživotní vášní.“

Co vás nejvíce baví mimo práci? Máte vůbec nějaké koníčky?

„Spojil jsem více méně většinu svých koníčků s prací, což hodně souvisí s předešlou odpovědí. Hodně chodím na fotbalové zápasy, hodně hraju počítačové hry, poslouchám muziku a sleduju filmy či dokumenty v televizi. Mám taky moc rád dobré jídlo a občas se snažím vařit, což je jediný moment nebo chvíle, kdy dokážu přestat myslet na práci, protože se musím soustředit také na něco jiného, aby to neskončilo špatně. Už nejsem nejmladší, takže mě nebaví být každý večer někde ve společnosti dlouhé hodiny."

Která součást Football Manager je pro vás tou nejlepší a na co by se mohli hráči zaměřit, aby jim šlo hraní lépe?

"Jednoznačně „Player roles“. Pokud je zvolíte správně, může to určit celý ráz konkrétní hry. Jsou totiž ve hře stejně důležité, jako ve skutečném životě."

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]