Právě je úte 28. bře 2017 17:44:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Recenze Football Manager 2015
PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 12:35:00 
Administrátor
Administrátor

Recenze Football Manager 2015

Život s Football Managerem je jako plavba na moři. Jedna vlna za druhou. Těšíte se na nový díl, těšíte se z nového dílu, pak vás omrzí nebo něčím naštve a nejednou se začnete těšit na další nový díl. Je to nekončící koloběh, kterému snadno podlehnete, i když si to možná přímo neuvědomujete. Před vydáním FM14 bylo očekávání hodně podpořené systémem zveřejňování novinek. Loni totiž každý týden v přibližně stejný čas vyšlo několik novinek a fanoušci měli další týden na jejich diskutování a zpracování.

Tento rok bylo představení novinek shrnuto do téměř půl hodinového videa, poté už se dostalo na veřejnost jen pár drobností. I tak se ale dá označit zájem o Football Manager 2015, především díky reakcím na sociálních sítích, za obrovský. A to i přesto, že spoustu uznávaných blogerů a hojně navštěvovaných fanouškovských webů, nachází poměrně dost věcí, které jim budou ve hře chybět nebo byly určitým způsobem předělány v negativním slova smyslu.

Obrázek
Beta verze FM15 vyšla ve čtvrtek 23. října. Od té doby jsem stihl odehrát necelé dvě sezóny za Leyton Orient. V rámci této hry jsem se snažil najít pozitiva i negativa. V určitou chvíli jsem měl pocit, že recenze bude jen o těch negativech, ale nakonec bych to rozdělil na tři části.

POZITIVA

V dosavadním průběhu hraní na mě zatím působí nejlépe pokyny směrem k hráčům během zápasu, kdy můžete hráče povzbudit, uklidnit nebo jim určit zda zdržovat nebo útočit atd. Při vhodně zvoleném pokřiku tým opravdu dokáže zareagovat tak, jak si představujete. Ze zkušenosti můžu říct, že zpočátku to bude trochu drhnout, především s ohledem na zvolenou reputaci vás, jako manažera. Já zvolil tu nejnižší s tím, že se postupně vypracuji. Zpočátku hráči třetiligového Leyton Orient v podstatě na vše reagovali negativně a neuznávali mě. To se ale postupem času změnilo, i když atributy se mi nikterak zásadně nezměnily.

Tím se dostáváme k dalšímu pozitivu a tím je nový styl manažera – Tracksuit/Tactical Manager. Na začátku hry si zvolíte, jakým manažerem chcete být, ale není zde podstatné to, zda budete v kvádru nebo v šusťákovce. Podstatné je, že tvůrci hry konečně vyslyšeli dlouhodobou kritiku a do hry konečně dali možnost, aby i vy, jako manažer, jste se mohl vyvíjet, co se týče atributů trénování. Ne jen pomocí reputace a několika ukazatelů, jako kontrola financí nebo zda umíte poslat novináře ve správnou chvíli do zadní části těla. Můžete nově požádat vedení o studium licence, čímž se bude zlepšovat. Ale HLAVNĚ! A to je velmi dobré. Můžete se také konečně zapojit přímo do tréninkového procesu a vést určitou oblast tréninku, stejně jako vaši trenéři nebo asistenti.

Třetím hlavním pozitivem nového FM je pro mě skauting. Ten byl částečně předělán, ale hlavně je mnohem náročnější. Přiblížil se realitě. Nově můžete hráče nechat sledovat klidně až tři měsíce, což vám dá mnohem podrobnější report. Obrovskou předností nových reportů jsou takzvané „Pros & Cons“. Tedy pro a proti, proč daného hráče ne/koupit. Během těch dvou sezón jsem se dostal do řady situací, ve kterých jsem byl přesvědčený, že konkrétního hráče podepíšu (stejně jako v předchozích dílech FM), ale po důkladném skautingu si v reportu přečtěte, že daný hráč neumí bránit, nemá dostatečné odhodlání na sobě pracovat nebo že při každém velkém zápase neunese tlak a hraje mizerně. To bylo dostatečné množství argumentů, proč se vzdát jeho „Zakončování - 17“. V „Pros & Cons“ můžete najít klasickou predikci, do jaké soutěže to až může dotáhnout ve stylu „Může být průměrným hráčem Premier League“, ale také se dozvíte, zda se svou povahou zapadne do kabiny, zda mu nevadí nastupovat na více různých pozicích, nejsilnější a nejslabší stránku hry nebo zda by tento hráč splňoval nastavenou filozofii klubu v případě přestupů. A spoustu dalšího. Tohle se skutečné povedlo. A navíc si nově můžete nechat od skautů najít náhradu za konkrétního hráče na konkrétní post. Velmi dobré!

Mezi další pozitivní věci bych zařadil celkové zpracování textů a grafiky. Je vidět, že na tom v SI hodně zapracovali, protože texty, loga (i defaultní mají různé styly) a ostatní věci působí větší, přehlednější a čistší. Velmi dobře je to vidět na obrazovce taktiky – konkrétně na hřišti s rozestavením, které na mě působí po grafické stránce velmi dobře. Příjemný je i vyhledávací panel v horní části obrazovky, který reaguje velmi rychle a je snadnější najít hráče či klub. Jako poslední bych zmínil statistiky, které jsou opět propracovanější, přehlednější a detailnější. Viz poslední screen pod touto části, kde máte vše u konkrétního hráče pohromadě. Tato obrazovka na mě udělala dojem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

NEUTRÁLNÍ

S posledními díly se více a více zaměřují jak tvůrci, tak hráči na samotný match engine. V FM15 jsou vylepšené pohyby hráčů i brankářů. Nově je SI vytvářelo pomocí tzv. motion capture technologie, což znamená, že stejně jako třeba ve FIFě, jsou pohyby snímány přímo na skutečných fotbalistech. Upřímně, pro hráče vyznávajícího 2D zobrazení, to není zrovna podstatná novinka, ale pro ty, co mají radši 3D, to bude jistě zpestření. Změna oproti předešlému roku to ovšem není tak závratná a zásadní, že by to vyžadovalo vychvalování.

Změnou v FM15 je také zrušení horní nabídkové lišty, která se (staro)nově přesunula na levý okraj obrazovky. Osobně mi to nijak nevadí, jelikož i v předešlých dílech bylo možné vytvořit si v horní liště podobně vypadající ikonky pro rychlý přístup do jednotlivých sekcí. Tady je to tedy rovnou bez nutností nastavování. Možná bych k tomu ještě dodal možnost položky přemisťovat nahoru a dolů a vytvořit si tak své vlastní pořadí. Ale to je detail.

Do této části bych rád ještě zařadil jednu věc. A sice interakci s hráči. Ve chvíli, kdy mi během jednoho měsíce přišli tři hráči oznámit, že jsou nespokojení s počtem odehraných zápasů a já jim oznámil, že musí dokázat, že do sestavy patří, tak se na mě sesypal zbytek týmu s tím, že si myslí, že by ten konkrétní hráč měl dostávat víc šancí. Moje nejčastější odpověď byla, že to by znamenalo, že o místo v sestavě přijde jeden z těch, kteří se za něj přimlouvají. Skupina se poté většinou rozdělila na ty, co si uvědomili, že mám pravdu a na ty, co byli ještě více nespokojení. V jeden moment jsem se tedy dostal do situace, kdy byl nespokojený celý tým, protože tři náhradníci chtěli více hrát a zbytek týmu je v tom podporoval. Opravdu hodně zvláštní. A podobné situace se opakují i v případě, že některému hráči nechcete umožnit přestup nebo ho zkritizujete v médiích. Nejvíce mě ale zarazila situace, kdy jsem měl v týmu 25 hráčů, tři jsem prodal a některý hráč mi začal vyčítat, že máme příliš úzký kádr a dalších pět s ním souhlasilo. Když jsem si stál za tím, že kádr je dostatečně šiřoký -> nespokojenost. Nejsem člověk, který by se ostýchal někoho poslat do prdele a asertivita mi také nechybí, ale v tomto případě mám obavu, že v nějaké hře se to může zvrhnout v nerovný boj a doplatí na to klasicky manažer. Nezařadil jsem toto mezi negativa z toho důvodu, že každý může mít jiný přístup ke svým hráčům a já zřejmě nejsem ten správný typ pro ubrečené hráče. Osobně si myslím, že některé reakce jsou přehnané.

Změny se dočkala také obrazovka na nastavování taktiky. Nově máte vedle "seznamu" hráčů také panel s rolemi jednotlivých pozic, kde můžete vybrat tu, kterou chcete přiřadit hráči. Někomu to vadí, někomu ne. Je to hodně o zvyku, že je tam „zase něco předělané“. Po pár hodinách hraní už mi to přišlo jako přirozená součást.

Tvůrci vždy rádi tvrdí, že v každém novém díle by chtěli mít kolem tisícovky nových prvků. Nedokážu posoudit, jestli jich je vážně tolik, ale tradičně ve hře najdete spoustu „pidi-novinek“, které třeba i zaznamenáte, ale přijdou vám automatické a ani si neuvědomíte, že tam dříve nebyly. U dost věcí totiž máte pocit, že jste je tam chtěli vždy mít a teď tam najednou jsou. Z těch menších novinek třeba zmíním to, že když v ligové tabulce najedete kurzorem na počet vítězství, zobrazí se vám posledních deset. To samé u gólů nebo proher. Čím více takových malých vychytávek objevíte, tím lepší se vám ta hra bude zdát.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

NEGATIVA

Na závěr tu máme negativa. Původně tu měly být některé věci, které jsou o kousek výš v neutrálních. Na začátku mi totiž některé věci vadily extrémně, ale jak už jsem napsal, je to o zvyku, takže postupně mě averze vůči nim přešla.

Ale pachuť ve mně neustále zanechávají tiskové konference. Ve videu s novinkami zaznělo, že tiskové konference budou detailnější, otázky budou pestřejší, ale hlavně, že budou tiskovky plynulejší a rychlejší. Ve chvíli, kdy jsem ale jednou tiskovkou před pohárovým zápasem s týmem z konference (skončil výhrou 5:0) strávil tiskovkou přes pět minut klikání, měl jsem chuť kliknout na možnost „Storm out“ a na tiskovku už nikdy nepřijít. Otázky jsou detailnější, to je pravda, ale zároveň jsou otravnější s každou tiskovkou víc a víc. Po téměř dvou sezónách hraní už jsem rezignoval a na tiskovky posílal jen asistenta. Samotná tiskovka totiž leckdy trvala déle než následný zápas. Do hry navíc přibyl „Reportér v tunelu“, což znamená, že před zápasem dostanete ještě otázky před tím, než jdete dávat instrukce týmu. A ty z vás, kteří si mysleli, že tady budou jiné otázky, než na normální tiskovce, zklamu. Velmi často se shodují nebo jsou na úplně stejné téma. Za mě velké mínus.

Abych tady také zmínil některé součásti přímo ze zápasu, tak musím vytáhnout jednu z dlouhodobějších „hloupostí“ hry. A sice obránce. Ať nastavíte v taktice cokoliv, ať nastavíte bránění jakkoliv, máte pocit, že vaši obránci jsou jak namalování. To neustále stínování kolem protivníka, před kterým uskakuje až do vlastního vápna, odkud dostanete gól a ten poskakující panáček začne rozhazovat rukama, které vypadají jak tuba od zubní pasty...to je na šibenici.

Jedna z věcí, která je spíš osobním problémem mě samotného, je neustálé přidávání nových hráčských rolí. Psal jsem o nich již dříve v tomto článku, a tak nějak mi to pořád vadí. Nevadí mi určovat taktiku pomocí instrukcí nebo mentalita a strategie, ale po zrušení „šipek“, které vám dávaly jistou svobodu v určování pohybu hráčů, se začaly vytvářet hráčské role, jak na zakázku podle toho, co je zrovna populární ve skutečném fotbale. Příkladem je role Raumdeuter, kterou někdo pojmenoval a přiřkl Müllerovi z Bayernu Mnichov a německé reprezentace. Slyšeli jste o někom jiném, kdo v této roli hraje? Když jsem si pročítal články o nových rolích, tak ani na uznávaných stránkách nedokázali u některých rolí určit konkrétní hráče jako příklady. Chápu, že tvůrci musí myslet také na to, aby získávali nové a nové hráče, ale zároveň si nemyslím, že by to mělo být za cenu zjednodušování hry tím, že si jen dosadíme hráče na pozice a budeme hrát jako mistři světa.

Znovu platí, že pokud se těšíte na hru v českém prostředí, budete si muset dopřát hodně času v editoru nebo doufat, že někdo opraví naše soutěže za vás. Špatně nastavený systém rezervních a přidružených týmů totiž ze hry dělá v českých soutěžích paskvil, jelikož hráči z farem jsou součástí A týmů a nepřehlednost je tím nejvýstižnějším slovem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Závěrem

Mám Football Manager moc rád. Je to jediná hra, která dokáže udržet mou pozornost po celý rok. Football Manager 2015 přináší opět řadu změn, negativních i pozitivních. Nedokážu říct (jako to řada lidí udělá, protože je to novinka), zda je to nejlepší hra za posledních pět nebo deset let. V jednom jsem si ale jistý. FM 2015 je lepší než FM 2014. Za tím si stojím. Otázkou však zůstává, zda je lepší než FM 2013. To už si tak moc jistý nejsem a mám trochu pocit, že „třináctka“ je svým způsobem nedoceněná. V FM15 najdete spoustu dobrých věcí, které posouvají hru zase o krok dál. U některých součástí hry vám ale zůstane brada dole nebo se budete smát, co všechno se může stát. Ano, text výše vychází z Beta verze, ale troufám si tvrdit, že bych napsal to samé i po vydání plné verze. Pokud se některá negativa přemění do pozitiv, jedině dobře. Snad po vydání plné verze chytnete tu správnou vlnu.

HODNOCENÍ: 8,5/10.

*Screenshoty jsou použité z Beta verze, což znamená "Work in progress".

Předmět příspěvku: Re: Recenze Football Manager 2015
PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 13:03:47 
Dvanácterák
Dvanácterák

Hm, tak ty tiskovky se fakt netěšim a v drtivý většině budu posílat asistenta, jako teď. (btw ke článku v návodech - atribut Man management podle mě ovlivňuje i schopnost asistenta / manažera soupeře mluvit inteligentně na tiskovce - stálo by za to to tam přidat ;) ). Jinak díky za recenzi, jsem zvědav na to případné zapojení do tréninku, ale vidím se spíš na kravatáka - přestupy, taktika a řízení zápasu, to je moje. A skauting bude určitě taky fajn.

PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 13:36:47 
Administrátor
Administrátor

doplněné, dík ;)

PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 18:54:49 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

díky za recenzi. Docela mě přešlo nutkání si 15 pořizovat a setrvám u 13ky. Kalev asi na chvíli odložím a možná si rozjedu něco jiného... a možná taky ne :D

Obrázek

PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 19:45:12 
Administrátor
Administrátor

smazal jsem tu část o tutoringu, jelikož to tím dnešním updatem opravili...asi zabrala ta velká vlna kritiky... ;)

PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 20:27:11 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

tiskovky me už opravdu nudily, takže to stejně budu řešit asistentem :D Nicméně ta nespokojenost hrčů mě děsí. Přišlo mi že už ted to bylo přehnané ty reakce a jestli je to jeste horsi ...

PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 23:27:29 
Administrátor
Administrátor

Odehrál jsem zatím snad jenom 3 nebo 4 herní měsíce, ale pod keysiho slova se můžu jen podepsat :thumleft Zejména tu část o porovnání s FM13, ta byla výborná, nejen kvůli šoupátkům, ale hra za Kravaře mě hodně bavila a proto jsem tam odehrál snad nejvíc sezon v celé mé CM/FM kariéře. Ta nespokojenost hráčů je opravdu na palici, když se brzo rozčilují i hráči, co jsou jako "záloha a-týmu". :rolleyes: Nebo mi tam taky chybí říct to, co bych mu opravdu chtěl říct, např. Nechcu tě, protože se mi nehodíš do koncepce nebo něco podobného. A ty tiskovky jsou opravdu strašné, je to něco neskutečně otravného :puke_r

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 8:06:43 
Administrátor
Administrátor

tiskovky se dají vyřešit tím, že v nastavení Personal Assistant zaškrtnete, aby na ně chodil asistent automaticky...ale zase se občas stane, že řekne ještě větší blbost než vy :)

Po tom pondělním updatu 15.0.3 se hra výrazně zrychlila jako celek...před tím jsem nemohl například sledovat opakovačky gólů ve 3D, protože se mi za pět minut zasekl počítač, ale je možné, že to bylo mým špatným notebookem...dost lidem to ale nefungovalo ani v případě highlights nejdůležitějších momentů, což je na palici...Od toho updatu 15.0.3 se už zřejmě plná verze moc lišit nebude, už by toho moc do pátku nestihli...

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 14:39:43 
Administrátor
Administrátor

Moc hezky napsáno, moc si mi ale nepomohl s tím jestli koupit nebo ne :)

Jedu teď asi 25. sezónu v FM 13 a furt mě to baví ( To už si tak moc jistý nejsem a mám trochu pocit, že „třináctka“ je svým způsobem nedoceněná. hezké :-) ), nevím jestli tedy mám důvod přejít na FM 15. U FM 14 jsem strávil tak 2 sezóny, asi jsem zbytečně vyhodil peníze a nechci, aby to stejné se mi stalo s FM 15.

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 14:52:36 
Administrátor
Administrátor

asi to nezjistíš, pokud to nezkusíš :D lepší odpověď nemám :) každopádně by se tu měla na webu objevit v nejbližších nějaká soutěž o nové FM, tak ho třeba můžeš vyhrát...

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 15:38:12 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

nemělo vyjít i klasický demo?

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 15:57:38 
Administrátor
Administrátor

keysi píše:
asi to nezjistíš, pokud to nezkusíš :D lepší odpověď nemám :) každopádně by se tu měla na webu objevit v nejbližších nějaká soutěž o nové FM, tak ho třeba můžeš vyhrát...

To radši ne, to by mě ještě někdo nařknul z nějaké zákulistní dohody :-)

Stejně si ho koupím a pak mě bude štvát, že jsem si ho koupil. A kdybych si ho nekoupil, tak mě to bude štvát, že jsem si ho nekoupil :-)

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 16:10:52 
Administrátor
Administrátor

LordBoris píše:
nemělo vyjít i klasický demo?

žádné info o něm nemám...

EDIT: tak zřejmě 5. 11.

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 18:30:27 
Administrátor
Administrátor

Tak už je venku...

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 21:45:43 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

ha! :D Já jsem měl právě pocit, že jsem to viděl někde na twitteru, ale v době psaní příspěvku jsem to taky nemohl dohledat... Ale 3 GB na těch pár dní teda fakt stahovat nehodlam...

PříspěvekNapsal: úte 04. lis 2014 22:39:05 
Dravec
Dravec

Fakt by mě zajímalo v čem je 13 podceňovaná. Pro mě to byl nejhorší ročník od 07.

PříspěvekNapsal: pon 10. lis 2014 13:40:48 
Dravec
Dravec

Typicky žádná relevantní odpověď :)

PříspěvekNapsal: pon 10. lis 2014 14:05:06 
Administrátor
Administrátor

Dyť to tu padlo už několikrát, např. to, že to je poslední verze se šoupátky a to je tak důležitý argument, že přes to vlak nejede :exclaim2

PříspěvekNapsal: pon 10. lis 2014 14:21:41 
Dvanácterák
Dvanácterák

já v 13 nenahrál ani 100 hodin, nechytla mně

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 15:55:11 
Dravec
Dravec

Já v ní mám 896 hodin, což bude hádám tak součet všech těch, pro které je to nejlepší ročník. A je to v porovnání s 12 nebo 14 sračka. Just Sayin'..

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 16:01:06 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

já v ní mám odehráno 185930 hodin a je to pro mě nejlepší ročník, takže můj opinion je nejrelevantnější, just sayin'

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 16:14:20 
Dravec
Dravec

Chvíli jsem zvažoval, jestli to budu nějak rozvádět, ale vzhledem k tomu, že se tady vyjádříš akorát ty, i když si za těch svejch 346 hodin v ročníku podle Steam counteru nebyl schopnej ani vyhrát národní ligu, tak mi holt asi budeš muset věřit..

Ale pindej si co chceš viď :lol:

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 17:48:59 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

těch 900 už je fakt dost. teď jsem se mrkl na svůj Kalev a jen o kousek jsem přehopkal přes 19 dní a jinou hru jsem pořádně nehrál. A i když jsem z posledních ročníků nic nehrál, tak ta 13ka se pořád ještě vzdáleně podobala těm "nulašestkám". Patnáctka je už hodně jiná hra. Pro mě, bohužel

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 18:58:32 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

Farizej píše:
Chvíli jsem zvažoval, jestli to budu nějak rozvádět, ale vzhledem k tomu, že se tady vyjádříš akorát ty, i když si za těch svejch 346 hodin v ročníku podle Steam counteru nebyl schopnej ani vyhrát národní ligu, tak mi holt asi budeš muset věřit..

Ale pindej si co chceš viď :lol:

já se jen směju jak nám všem moc potřebuješ sdělit, že si nahrál nejvíc hodin (a proto tomu "rozumíš nejvíc"?) a že s lidma co nevyhráli národní ligu se ani nemá cenu bavit. "Asi mi holt budeš muset věřit". To jsou přísěvky jak od 5letého dítěte. Asi nějaký nahrazování argumentační nekvality?

jednak si nepamatuji zda jsem FM 13 nějakou dobu pirátil což by hodiny výrazně zvedlo a taky si už přesně nepamatuji za co všechno jsem hrál, v rychlosti jsem dohledal jen 3 super hry
http://manazery.net/viewtopic.php?f=21&t=693#p154381
http://manazery.net/viewtopic.php?f=21&t=646&start=150#p169550
http://manazery.net/viewtopic.php?f=21&t=646&start=30#p142803
ale samozřejmě jsem nevyhrál národní ligu a nahrál ani ne 350 hodin takže se se mnou vůbec nemá cenu bavit ;)

jo vlastně při čtení Minideníků v FM13 jsem si vzpomněl že si neuměl ten rok vyhrávat ani s Realem Madrid. Ale tak snad si s nima aspoň dokázal vyhrát národní ligu nebo něco :thumleft

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 19:13:51 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

ale no tak chlapci, není jedno, kdo má delší péro?

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 19:51:06 
Dravec
Dravec

Ale konečně vypad z tý role rejpala nad věcí, to je ten nejcennější triumf :lol: 8-)

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 19:58:04 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

ano, dosvědčil jsem že lžeš, že tvé pseuopargumenty jsou naprosto nepodložené a na úrovni 5letého dítěte a ani jsem se při tom nezpotil, jsem rád že jsi spokojený :)

PříspěvekNapsal: pon 24. lis 2014 10:22:52 
Administrátor
Administrátor

Farizej: proč nenapíšeš svou vlastní recenzi nebo článek? Nebo něco smysluplnějšího, než ze sebe jen dělat debila...

PříspěvekNapsal: pon 24. lis 2014 18:27:08 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

Tominho79 píše:
ale no tak chlapci, není jedno, kdo má delší péro?

Moc dlouhé páro je naopak na obtíž. Zeptej se Dalibora Jandy.

Zajímá mě, co si o mě myslí ostatní a částečně i to, co o mě ostatní říkají. Děkuju všem za zpětnou vazbu.

PříspěvekNapsal: pon 24. lis 2014 19:36:56 
Postřelená srnka
Postřelená srnka

Tem nemel dlouhy pero, ale dlouhy srolovany ponozky :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]