Právě je sob 25. bře 2017 3:53:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TOP Eleven - football manager
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě 2012 21:45:09 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

TOP Eleven - football manager

Neholduji facebooku, jeho aplikacím, ani dalším podobným sociálním sítím a moderním vymoženostem. Přesto to budu já, kdo vám představí Top Eleven. Jedná se o fotbalový online manažer, kde zápolíte proti reálným hráčům z celého světa a za sebe říkám, stojí za to! Ač tato hra není žádnou novinkou, tak já jsem ji zaregistroval až teď a pokud jste ji zatím taky míjeli, tady drobná recenze (po několika týdnech hraní).

Na registraci si vyhraďte 15-30 minut. Ač hraní samotné je časově nenáročné, na začátku je třeba vše nastavit a projít si krátkým a přehledným tutoriálem. Nastavíte si název klubu, vyberete dres, logo a další. Važte pečlivě, protože jakákoli další změna už vás bude stát facebookové tokeny a to je opravdu cenná a nedostatková měna. Já sám jsem to podcenil a teď to mám celé takové nesourodé...

Hra Vás automaticky nasadí do nejnižší ligy – 4. Okresní přebor. Horní polovina tabulky po sezóně postupuje, ta spodní odsud nemá kam spadnout. Z vyšších lig pak padá spodní polovina. V každé lize je 14 týmů a hraje se 2x každý s každým (doma/venku).
Obrázek

Kromě ligy se hraje rovněž pohár a TOP4 z každé ligy jde do Ligy mistrů. Tu jsem zatím neokusil.

Hned na úvod vás přivítá tutoriál. Ač vypadá, není to nic dlouhého. Provede vás to základními možnostmi a ukáže více méně vše, co se dá ve hře udělat. Opravdu si na to ten čas udělejte.

Do startu dostanete náhodný tým. Schopnosti generovaných hráčů se můžou dost lišit (kámoš dostal o dost lepší tým, než já – mladší hráče a trošku lepší), takže je to opravdu o náhodě. Národnost bude mít většina hráčů shodnou s vaší. Já si nastavil Bhútán :)

Každý hráč je má pak vlastní atributy, kterých je překvapivě hodně, rozdělené do skupin obrana-útok-fyzička. Vše v souhrnu zjednodušuje hvězdičkový systém, pro větší přehlednost.
Obrázek

Hráče samozřejmě trénujete. Je na výběr ze tří možností protažení-sprinty-tréninkový zápas, přičemž každá možnost sebere jiné množství energie a přidá různé množství zkušeností. Co tři hodiny proběhne generální odpočinek, který každému hráči přidá +5 bodů energie. Přehledné a jednoduché. U jednotlivých hráčů za každý natrénovaný bod zlepšujete atributy, či jej učíte novou pozici nebo speciální schopnost.
Obrázek

Kromě tréningu je neméně důležitá taktika. Samozřejmě si můžete nastavit oblíbené rozestavení (možnost uložit si až 4 přednastavené taktiky. Bohužel, v průběhu zápasu mezi nimi nelze přepínat). V tomhle směru je hra relativně variabilní a už jsem potkal soupeře s širokým spektrem taktik.

Váš klub samozřejmě nejsou jen hráči. Staráte se i o své finance, což se skládá z podepisování sponzorů a úpravy cen vstupenek a pak o svůj stadion. Tuto možnost já osobně vítám a hra má za ni u mě velké plus. Zkrátka a jednoduše si sami volíte, co kdy a za kolik postavíte. Buď zvětšujete kapacitu hlediště, nebo investujete do tréninkových prostor, či do zázemí pro diváky atd. Jen kdyby ty stavby netrvaly tak dlouho. Uvidíte, že budete chtít všechno hned :)
Obrázek

Hned po registraci se vám rozlosují zápasy. V první sezóně jsem měl všechny zápasy mezi 23:00 a 23:45, teď ve druhé se hraje od 12:00 do 22:45, takže moc nechápu. Nevidím v tom nějaké pravidlo. Každopádně denně se hraje liga, obden pak pohár (samo, že pokud postupujete).

Zápas samotný lze sledovat v reálném čase a samozřejmě provádět střídání a měnit taktiku. Jedná se pouze o textový popis největších akcí na hřišti a graf znázorňující okamžitý tlak, ale i tak to jsou nervy! Góly, karty, zranění a střídání se přehledně zobrazují. Po zápase je k dispozici i číselné hodnocení hráčů, údaje o divácích atd.
Obrázek

Když se jedná o facebookovou hru je jasné, že v ní někde budou figurovat přátelé. Tohle je asi největší slabina hry. Pokud se někdo neregistruje přes vaši pozvánku, už nemáte možnost jej sledovat, ani do přátel nijak přidat. Věřím, že se tohle časem vychytá, ale zatím je to dost slabé.
Obrázek

Jediná výhoda toho, že máte přátele ve hře je možnost pořádat přátelská utkání (a samozřejmě sledovat jeho manažerské kroky, ale na samotné hraní to nemá vliv). Bohužel, tato výhoda se stírá tím, že lze utkání naplánovat jen na právě probíhající den, ale hlavně tím, že toto utkání nemusí druhá strana potvrzovat! Vaši „přátelé“ vám tedy mohou jednoduchou cestou naprosto unavit tým a vy se to ani nedozvíte. Můžete zápas pochopitelně zrušit, ale jen pokud jste online a kdo by u toho seděl 24 hodin denně? Snad to bude časem vychytané, ale zatím je to tragédie.

Takže toliko představení tohoto docela povedeného manažera. Doporučuji jej aspoň vyzkoušet. Když vás to nechytne, nic se neděje a pokud chytne, nebude vás stát víc, než pár minutek denně. A třeba se jednou v nějaké vyšší soutěži potkáme – FC T79 Thimphu

Obrázek

Předmět příspěvku: Re: TOP Eleven - football manager
PříspěvekNapsal: stř 06. bře 2013 9:34:02 
Nováček
Nováček

Nevíte, prosím, zda se dá zrušit omylem zadaná aukce vlastního hráče? Nebo jak jinak prodeji zabránit? Děkuji.

PříspěvekNapsal: stř 06. bře 2013 12:51:59 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

pokud už tam máš nějaké nabídky, tak myslím, že ne.
Pokud nemáš, tak pokud tam ta funkce je, mělo by to být něco intuitivního.

Bojím se ale, že to už nejde

Obrázek

PříspěvekNapsal: pát 22. bře 2013 19:03:01 
Nováček
Nováček

guys i got free top eleven be a football manager tokens here: top eleven be a football manager

PříspěvekNapsal: ned 15. zář 2013 20:44:41 
Nováček
Nováček

Nevíte prosím, jaký má účel ve "formace - taktiky" dávat ke hráčům červené či modré šipky. Hraji teprve 4 týdny, zkoušel jsem to, ale nezpozoroval jsem, že by to mělo na průběh hry nějaký vliv. Děkuji za odpověď.

PříspěvekNapsal: úte 09. zář 2014 17:14:40 
Nováček
Nováček

Mám problém, koupil jsem si 2 dresy v obchodě, ale nemůžu dát oba aby byli používaný, jenom vždycky jeden, protože jeden dres, který mám od začátku hry, mě nejde vyhodit, jde pouze měnit na domácí, nebo na hostující.... Prosím poraďtě, jak ho mohu vyhodit, nebo prodat?

PříspěvekNapsal: čtv 30. říj 2014 19:34:27 
Nováček
Nováček

Viete mi niekto poradit ako viem kedy hrac dosiahne vyssiu uroven ? vebec netusim kolko este treba do dalsej hviezdicky..

PříspěvekNapsal: čtv 30. říj 2014 19:36:51 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

pokud si dobře pamatuju, tak to je po pěti přidělených bodech jedna hvězdička navíc

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 02. lis 2014 22:02:08 
Nováček
Nováček

Nezda sa mi ze by to bolo po 5 bodoch lebo body davam stale a ledva mi obcas pribudne nejaka hviezda,,,nestupnuje sa to nejako ?

PříspěvekNapsal: ned 02. lis 2014 22:40:20 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

určitě ne. Ale máš pravdu, asi to není po pěti, ale po patnácti

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 02. lis 2014 23:22:45 
Nováček
Nováček

To sa mi uz vobec nezda :-)

PříspěvekNapsal: pon 03. lis 2014 0:05:43 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

ale jo, protože atributy se zvyšujou po 0,2, takže je třeba, aby alespoň tři atributy vzrostly o 1, protože celkové číslo se bere jako průměr těch tří tabulek (útok, obrana, fyzička)

Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]