Právě je stř 29. bře 2017 18:59:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MHC Martin
PříspěvekNapsal: sob 04. úno 2017 16:00:33 
Zelenáč
Zelenáč

Martin sa dohodol s Podstavkom na novej zmluve, tréneri asi v pondelok

Obrázek

Vedenie hokejového tímu MHC Martin v piatok uzatvorilo novú dvojročnú zmluvu s českým legionárom Albínom Podstavkom. Tá predchádzajúca jednoročná s opciou na ďalšiu mu totiž skončila.

Brankár Lakosil v Martine

Obrázek

Sezóna sa ledva skončila a Martin si už stihol nájsť kvalitnú náhradu za Ševelu, ktorý sa po ročnom pôsobení v Martine vracia do Zvolena. Kvalitná náhrada za mladého Zvolenčana sa volá Vlastimil Lakosil, ktorý sa po krátkom pôsobení v nemeckých Drážďanoch vracia do slovenskej extraligy.

27 ročný Lakosil, ktorý v minulosti obliekal dresy Třinca a Nitry podpísal v Martine zmluvu na dva roky.

Do Martina prichádzajú ďalší hráči, Mihálik z Nitry a Říha z Třinca

Obrázek

Novou posilou extraligového hokejového tímu MHC Martin sa stal útočník Jozef Mihálik, ktorý v uplunulej sezóne obliekal dres HK Dynamax-Oil Nitra. Ako informuje oficiálna internetová klubová stránka, s vedením klubu sa 28-ročný hráč dohodol na dvojročnom kontrakte s následnou ročnou opciou.

Martinskú prípravu opdštartovalo 30 hráčov, záver tejto časti na Krku

Obrázek

Rovná tridsiatka hráčov sa zapojila v stredu staronovej trénerskej dvojici MHC Martin Ladislavovi Spišiakovi a Mariánovi Brúsilovi do letnej prípravy na novú extraligovú hokejovú sezónu. Táto tradičná letná predsezónna zaberačka v domácich podmienkach potrvá do 23. júna, posledné júnové dni si ju hráči, tak ako vlani, spestria v Chorvátsku na ostrove Krk.

Martinčan Török: Vzťahy s vedením sú profesionálne

Obrázek

Martinský útočník Jaroslav Török preskákal toho vo svojom hokejovom živote naozaj dosť. Vo Zvolene získal titul, s Martinom siahol na bronz, v Nitre ronil pri odchode slzy, nevyšla mu olympiáda v Salt Lake City a minulú sezónu koketoval s Košicami, napriek platnej zmluve v Martine. Tá stále platí a s materským celkom chce byť ešte úspešnejší ako naposledy.

Jaro, minulý rok skončil Martin piaty. Určite úspešná sezóna z pohľadu MHC.
„Súhlasím. Kto by to bol povedal, že po baráži, ktorá udržala tím v extralige, sa zaradíme hneď za silnú štvorku. Škoda toho play – off. Trenčín nám dal poriadnu ranu, ale samotné zápasy boli vyrovnané a prehrali sme ich väčšinou o gól. Celkovo ju teda delím na dve časti. Úspešnú základnú časť a slabšie play – off.“

Na začiatku predchádzajúcej sezóny bol okolo vašej osoby poriadny ruch. Hoci ste boli zmluvne viazaný s Martinom, chceli ste hrať v Košiciach, keďže vedenie martinského klubu neplnilo záväzky vyplývajúce zo zmluvy. Aké sú dnes vaše vzťahy s vedením MHC Martin?
„Viete, ja mám tento klub veľmi rád, avšak hokej je aj mojou prácou. Vedenie si neplnilo to, na čom sme boli dohodnutí, a tak som chcel ísť niekam, kde sa nebudem musieť neustále naťahovať s čelnými predstaviteľmi klubu. K tejto otázke sa ale nechcem vracať, je už minulosť. Zmluvu mám platnú, chcem ju dodržať a odviesť pre Martin čo najlepšiu robotu. Vzťahy s vedením nie sú ideálne. Povedal by som, že sú na profesionálnej úrovni. Snažím sa o plnenie svojich povinností.“

Martinský hokej sa po dlhšom čase dočkal v skutku úspešného ročníka, a zdá sa, že svoj progres nemieni zastaviť. Pre vás, ako odchovanca, je to asi pekný pocit byť súčasťou tohto vzostupu.
„Áno, dokonca si myslím, že by sme mohli byť ešte vyššie. V ďalšej sezóne sa chceme pokúsiť o lepší hokej a lepšie výsledky ako tomu bolo v tej predošlej. Je to aj vízia nášho vedenia, ktorú chceme naplniť. Radi by sme miešali karty v hornej časti, a najmä chceme uspieť v play – off. Už teraz pristupujeme k povinnostiam naplno, a verím, že tento prístup nám pomôže aj v extralige. Boli by sme radi, keby nás verejnosť opäť označovala za šťuku ligy.“

Veľa ľudí sa zhoduje na tom, že obrovskou zbraňou Martina bude v novej sezóne zohratosť. Súhlasíte s týmto názorom?
„Celkom určite. Náš tím sa v podstate zmenil iba kozmeticky. Zatiaľ nikto neodišiel, naopak, mužstvo sa rozumne doplnilo. Aj v minulej sezóne sme mali dostatočnú silu, a teraz by mala byť ešte o niečo väčšia. Sme schopní postaviť štyri silné a vyrovnané formácie, čo môže byť veľká výhoda. Pokiaľ každý chvíľku potiahne pílku, dá sa myslieť na dobré výsledky.“

Najvýraznejšia zmena sa udiala na brankárskom poste, kde Ševelu vymení Lakosil. Prišla i trojica nových útočníkov Říha, Mihalik, Polomský. Čo môžu vniesť tieto tváre do mužstva?
„Chlapci medzi nás výborne zapadli, a som presvedčený, že budú posilami. Vlasto Lakosil je výborný brankár, o ktorého sa dá oprieť. V Nitre urobili chybu, že sa vzdali služieb takého gólmana. Som presvedčený, že bude skutočnou oporou a všetkým dokáže, že je muž na svojom mieste. Škoda, že odišiel Peťo Ševela, no Lakosil a Dzubina určite vytvoria silnú dvojicu. Vlasto nechal na Slovensku nedokončenú robotu, čo by ho mohlo správne motivovať. Ofenzívne posily sú v dobrom hokejovom veku. Už majú určité skúsenosti, ale hokejovo ešte úplne nedozreli, čo však nie je problém, lebo práve v Martine sa to od nich očakáva. Mihalik i Říha už v iných extraligových kluboch dokázali, že hokej hrať vedia. Polomský je zase šikovný strelec a navyše pravák, ktorý u nás chýbal. Verím, že nákupy budú pre naše mužstvo osožné.“

Prebieha obdobie letnej prípravy. Aký je váš vzťah k tejto časti roka?
„Som jeden z mála hráčov, ktorí majú radi letné obdobie. Vždy som letnú prípravu v podstate obľuboval. Tá, ktorú práve absolvujeme, je hravá i atletická zároveň a nie je to nič ubíjajúce. Z kvalitnej prípravy sa dá v sezóne dobre ťažiť a preto ju treba brať zodpovedne.“

Aká bude budúcoročná extraliga z hľadiska sily jednotlivých mužstiev?
„Každým rokom sa liga stáva vyrovnanejšou a vyrovnanejšou a myslím, že tento trend si zachová. Poprad mal minulý rok veľké ciele, ale napokon skončil v podstate dole, a to bude chcieť napraviť. Silná štvorka žiadnu prestavbu neavizuje, a jej kvalita sa teda nemení. Solídne mužstvo bude mať aj Mikuláš, do Skalice sa vracia stará garda ako Vlk či Rybár, a možno sa na Záhorí dočkáme ešte ďalších zaujímavých úlovkov. Aj nováčik z Kežmarku bude mať svoju silu, lebo vo svojich radoch má niekoľko ostrieľaných borcov. Veľkým lákadlom bude aj tvoriaca sa liga majstrov, o ktorú bude určite veľký záujem u nejdeného slovenského celku. Opakujem, súťaž bude znova vyrovnaná a veľmi zaujímavá.“

A čo Martin? Hovorili ste, že karty chcete miešať hore, môžete to konkretizovať?
„Život ma naučil, že sa neoplatí dopredu vykrikovať o statočných cieľoch. Uvidíme, čo prinesie liga. Aj minulý rok sme vstupovali do extraligy potichu a verili sme v náš úspech. Podobne je tomu aj tentoraz. Nechajme sa prekvapiť, no je pravdou, že by sme sa radi videli na vyšších miestach. Naše úsilie smeruje k play – off, kde sa o všetkom rozhoduje. Sezóna teda mať bude mať dva vrcholy, pričom umiestnenie v základnej časti je iba čiastkové vyvrcholenie ročníka.“

Extraligu okúsi aj nový tím hráčov do dvadsať rokov. Ako sa pozeráte na ich účasť medzi seniormi?
„Hrať v takom veku súťaž s ostrieľanými borcami im môže pomôcť. V extraligových mužstvách sa nemohli dostatočne presadiť, lebo väčšinou si nenašli miesto v prvých dvoch päťkách. Mladým sa teda otvára nová šanca, ktorú môžu využiť na zbieranie skúseností. Treba tomuto nápadu pomôcť a ja by som ich šance úplne nezatracoval. Verím, že im účasť v extralige pomôže a na MS hráčov do 20 rokov sa to v pozitívnom duchu prejaví.“

Slovan začne ligu v Martine, nováčik z Kežmarka do Trenčína

Obrázek

Nový ročník hokejovej Slovnaft extraligy odštartuje obhajca majstrovského titulu na ľade súpera. V piatok 7. septembra, keď najvyššia slovenská súťaž vstúpi do svojej jubilejnej 15. sezóny, začne bratislavský Slovan na štadióne MHC Martin. Nováčik extraligy a víťaz I. ligy Kežmarok pocestuje na úvod do Trenčína a SR 20, pre ktorú bude účasť v extralige najmä prípravou na MS na prelome rokov v ČR, začne svoju extraligovú púť na púchovskom ľade proti Košiciam.

Martinčania s 34 hráčmi, do konca týždňa už len 28

Obrázek

Hokejisti MHC Martin boli vlani príjemným prekvapením najvyššej súťaže a 5. miesto po dlhodobej časti bolo viac ako mohli čakať aj najväčší optimisti. V play off s Duklou Trenčín sa im už tak nedarilo ale aj tak bola s vystúpením martinských hokejistov v extralige v Turci spokojnosť.

Na skúške v Martine Ukrajinec Vitalij Gavriľuk

Obrázek

MHC Martin získalo nedávno v prebiehajúcej letnej príprave posilu v podobe mladého ukrajinského ľavého krídla Vitalya Gavrilyuka. Tento nádejný talent bývalej ruskej hokejovej školy zaznamenal v poslednej sezóne v drese Berkutu Kiev v ukrajinskej lige 23 gólov a 20 asistencii v 30 zápasoch.

Předmět příspěvku: Re: MHC Martin
PříspěvekNapsal: pon 06. úno 2017 10:01:08 
Postřelená srnka
Postřelená srnka

Super! Další deník, kterej vydrží přesně 8 dní a tři zápasy :cheers

Předmět příspěvku: Re: MHC Martin
PříspěvekNapsal: úte 07. úno 2017 12:49:58 
Kolouch
Kolouch

27-ročný Lakosil? Co je to za hru? To jsem byl ještě snad náctiletý, když měl Vlasťa 27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]