Právě je pát 28. dub 2017 23:58:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příběh průměrného "genera"
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě 2015 16:51:39 
Administrátor
Administrátor

Příběh průměrného "genera"

Football Manager pro mě dlouhé roky není hrou, ve které bych hrál za velké kluby a nakupoval drahé hráče. Naopak. Mám rád hry za malé kluby, se kterými se snažím postoupit, co nejvýše to jde. Snažím se budovat klub s mladými perspektivními hráči. S hráči z vlastní akademie. Snažím se je vychovávat a případně těžit z jejich prodeje.

V rámci Football Manager 2015 hraji za skotský klub Spartans FC. Hlavní myšlenkou od začátku hry je vybudovat silnou akademii, ze které se do A týmu přesune co nejvíce mladých hráčů. A toto je příběh jednoho z nich. Příběh, ze kterého mám vždy největší radost. Příběh o mladém hráči, který nehrál ani za juniorský tým, ale postupně se vypracoval až do národního týmu. Příběh o jednom průměrném vygenerovaném odchovanci. Příběh o obránci Gregoru Smythovi.

Obrázek

Do naší akademie přišel v únoru roku 2021. Prvotní hodnocení nevypadalo zle, byl tam náznak až téměř čtyřhvězdičkového potenciálu, ale postupně během jarní části sezóny 2020/2021 hvězdičky ubývaly. V té době jsem hrál s rozestavením 3-4-2-1 se třemi středními obránci. I Gregor Smyth preferoval středovou pozici v obraně. Jenže po postupu do Premier League jsem se vrátil k rozestavení 4-4-2 a potřeboval jsem pravého beka.

Peníze jsem neměl ani na nákup ani na to, abych přivedl někoho po konci smlouvy. Rozhodl jsem se, že jej začnu učit novou pozici a bude mou první volbou v základní sestavě. V šestnácti letech. Naštěstí netrpěl na zranění, takže se to nakonec povedlo. Na tomto postu neuměl hrát, neměl potřebné atributy jako centrování nebo techniku či pohyb bez míče, ale rozhodl jsem se ho tam nechat, co nejdéle to půjde a podepsal s ním pětiletou smlouvu.

Teď to jsou čtyři sezóny, co hraje na postu pravého beka. Adaptoval se, odehrál 125 ligových zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól a zaznamenal čtrnáct asistencí. Stal se jedním z nejoblíbenějších hráčů u fanoušků.

Obrázek

Nejvíce zlepšené atributy:

• Stamina +7
  • Strenght +6
  • Anticipation +6
  • Concentration +5
  • Positioning +4
  • Marking +4
  • Tackling +4

Jeho cena se z nuly dostala na hodnotu dvou milionů liber. Smlouvu jsme prodloužili do roku 2028 a stále je obráncem číslo jedna na svém postu. Tato pohádka má ještě jedno příjemné „mezipřistání“. V červnu 2025 byl totiž Gregor Smyth povolán do skotského nároďáku a první zápas odehrál proti Slovinsku.

Bude to působit sentimentálně, ale tohle je přesně ten důvod, proč mám rád Football Manager. Ne pro to, abych mohl kupovat hvězdy jako Neymara, Messiho nebo Ronalda za obrovské peníze a porážel všechny. Ale abych mohl budovat a vychovávat tyhle nýmandy.

Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Příběh průměrného "genera"
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě 2015 18:38:16 
Dvanácterák
Dvanácterák

a o tom to je, kolikrát sleduju i cizí genery

Předmět příspěvku: Re: Příběh průměrného "genera"
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě 2015 6:14:47 
Lovec jelenů
Lovec jelenů

proto ta hra dostává šťávu až po 10 a více odehraných sezónách. To už je plná generů :twisted
Pokud jde ale o ty vlastní, tak to trvá ještě mnohem déle (když člověk začíná někde v pralese), než se mu začnou rodit použitelní geneři

Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]